Pinčesobchod
ŽT staršího žactva: Tomáš Martinko a Tereza Pytlíková
Kategorie: Česko / 05 Prosince 2015

Suverénní Tomáš MARTINKO (TJ Ostrava KST) na cestě za prvenstvím neztratil jediný zápas a zaslouženě v Havířově zvítězil. Vlašimská Tereza PYTLÍKOVÁ, s výjimkou drobného zaváhání ve skupince, prošla hlavní částí turnaje bez ztráty setu.

Žebříčkový turnaj staršího žactva nevyšel domácímu Matěji Siwiecovi. Ve výborné formě se naopak ukázal Filip VYBÍRAL, který byl vedle Michala BLINKY největším překvapením turnaje. Vybíral na své cestě do finále vyřadil Matěje Siwiece, který tak skončil až na 10. místě. V semifinále si mladý lanškrounský hráč poradil s Michalem Blinkou, který mu z cesty ,,odstranil" Petra Olejníka a Františka Onderku. Ve finále už ovšem Vybíral narazil na suverénního Tomáše MARTINKA.  Bronzovou medaili si na krk pověsil Filip ČERNOTA. 

I dvouhra kadetek byla bohatá na překvapivé výsledky. Nejprve turnajová jednička Tereza PYTLÍKOVÁ prohrála v základní skupině s Kristýnou Šebkovou, ale i přesto se dokázala z nevýhodné pozice hlavní soutěží prokousat až do finále, kde si poradila s Andreou HNOJSKOU. O dva roky mladší klatovská hráčka se z pozice dvanácté nasazené neřadila k hlavním favoritkám, ale po skvělých výkonech dokázala porazit Anetu Matoušovou i Karolínu Lajdovou a zaslouženě postoupila až do finále. Vlašimská Lajdová pak v zápase o bronz udolala Elišku Šedovou. Překvapivé je i páté místo královéhradecké Terezy JIRÁSKOVÉ, která mezi jinými vyřadila i druhou nasazenou Niamh Štricovou. 

Výsledky:

KADETI

SEMIFINÁLE:

MARTINKO Tomáš (TJ Ostrava KST) - ČERNOTA Filip (AC Sparta Praha) 3:1

VYBÍRAL Filip (TJ Lanškroun) - BLINKA Michal (SKST Liberec) 3:1

FINÁLE: MARTINKO Tomáš (TJ Ostrava KST) - VYBÍRAL Filip (TJ Lanškroun) 3:1

o 3. místo: ČERNOTA Filip (AC Sparta Praha) - BLINKA Michal (SKST Liberec) 3:1

 

KADETKY

SEMIFINÁLE:

LAJDOVÁ Karolína (SKST Vlašim) - HNOJSKÁ Andrea (KST Klatovy) 2:3

PYTLÍKOVÁ Tereza (SKST Vlašim) - ŠEDOVÁ Eliška (TTC Ústí nad Orlicí) 3:0

FINÁLE: HNOJSKÁ Andrea (KST Klatovy) - PYTLÍKOVÁ Tereza (SKST Vlašim) 0:3

o 3. místo: LAJDOVÁ Karolína (SKST Vlašim) - ŠEDOVÁ Eliška (TTC Ústí nad Orlicí) 3:2Komentáře: 2

Martin napsal:
06 Prosince 2015
IP: 89.29.13.*
A proč bychom to měli dělat podle Portugalska?Spíš bychom potřebovali mít lepší hráče,trenéry a hlavně vedení ČAST,medaile na krku to nezachrání.

Zdeněk Chovančí napsal:
10 Prosince 2015
IP: 93.185.11.*
Není pro mne podstatné, že v Africe dostanou všichni za účast na turnaji banán, nebo v Portugalsku prvních 256 hráčů medaili.
Rovněž kritiku na trenéry a vedení ČAST nepovažuji za zcela opodstatněnou. Ti musí pracovat s hráči, kteří jsou na českém písečku.
V kategorii SŽI a SŽY by měli vědět sami hráči co chtějí. Ve skutečnosti, až na několik stálic, jsem již dlouho tolik překvapivých výsledků nezažil. A nad tím se musí nejvíce zamyslet právě hráči.
Pád, či posun by měl být v oddílech přiměřeně probrán

Zanechat komentář