Pinčesobchod
Jak se daří Kačce Čechové v Německu?
Kategorie: Rozhovory / 10 Listopadu 2015
Zobrazení: 2168
Komentáře: 0

Rozhovor s Kateřinou ČECHOVOU, českou juniorskou reprezentantkou, účastnicí nedávného Hungarian Open a také čerstvou posilou Hannoveru 96. Jak se přední česká juniorka ,,otrkává" v Německu, kde pravidelně trénuje v hannoverském středisku?

Jak by jsi zhodnotila své vystoupení na Hungarian Open? 
Mám z turnaje dobrý pocit, konečně se mi po dlouhé době podařilo uhrát lepší výsledek a nebyla jsem tolik nervózní jako na minulých turnajích. Snad už jsem zlomila prokletí stavu 2:0, přestože jsem ve třech zápasech prohrála třetí set, všechny zápasy jsem nakonec vyhrála. Nejvíce si cením vítězství nad Rumunkou Dianou Lupu (momentálně 56. juniorka světového rankingu), se kterou jsem v předchozím zápase jasně prohrála.

Jak jsi se v Szombathely cítila co se týče ubytování, stravy a dalších hráčských podmínek? 
Ubytování nebylo špatné, ale na snídani jsme neměli příliš veliký výběr. Navíc byl hotel vzdálený 20 km od haly, takže jsme si nemohli mezi zápasy odpočinout. Strava byla oproti minulému roku lepší, chutnalo mi.

Jaké jsou další akce ve tvém sportovním kalendáři? 
Tento víkend mě čekají další zápasy ligy v Německu (pozn. Regionalliga - Nord). V únoru bude tradiční turnaj Czech Open v Hodoníně, tak doufám, že podám co nejlepší výkon před domácím publikem. 

Ještě je sice začátek sezóny, ale vše opět směřuje k Mistrovství Evropy. Minulý rok se vám ve družstvech podařilo uhájit příslušnost k elitní divizi. S jakými ambicemi pojedeš do Záhřebu příští rok?
Určitě bychom chtěly uhrát mnohem lepší výsledek, ale je brzy předvídat co bude za půl roku. Ve dvouhře bych chtěla minimálně obhájit své nasazení. 

Nedávno jsi změnila působiště a hraješ za Hannover 96. Jak se ti líbí v novém klubu a v novém prostředí?  Ze začátku jsem si myslela, že to nezvládnu. Bylo to pro mě strašné - slyšet češtinu jenom doma. Ale postupem času je to lepší a lepší. V novém klubu jsem spokojená, máme dobrou partu. V novém prostředí už jsem se docela zabydlela, stále si ale musím zvykat na odlišný přístup k tréninku. Postupem času cítím zlepšení v němčině, ale ještě to zdaleka nestačí. Jedinou nevýhodou je, že trénujeme s plastovými míčky a ligové zápasy hrajeme s celuloidem. 

Můžeš srovnat tréninkové možnosti v Hannoveru a zde v Čechách ? 
Myslím, že je to zde v Německu lépe propojené se školou. Jelikož jsme sportovní třída, tak nám kvůli tréninkům začíná a končí v jiný čas. Celkově tady trénuji více, než jsem trénovala minulý rok (osmkrát týdně - třikrát ráno plus pětkrát odpoledne). Tréninky trvají dvě a půl hodiny, což je déle než u nás. Dopoledne samozřejmě trénujeme méně. Hrajeme jiné kombinace a také hodně často intervaly. Co se týče fyzičky, tak jednou týdně posilujeme s gumami a děláme CORE cvičení. Na nic jiného už čas nezbývá, jelikož máme školu až do půl čtvrté. Míváme také delší rozcvičky, kde vždy někdo předcvičuje, nebo výjimečně hrajeme florbal a fotbal. Co se týče sparingu, tak ten je zhruba na stejné úrovni jako v Česku.

V Německu chodíš také do školy, jak to zvládáš? 
Je to opravdu těžké, když v hodinách nemůžu nic dělat, protože skoro ničemu nerozumím. Pak si ještě musím vše překládat, abych alespoň trochu věděla o co jde. Také není moc příjemné, když celé dny sedím ve třídě sama a nemám se s kým bavit. Někteří spolužáci dokonce dělají jako bych neexistovala a nejsou mě schopni ani pozdravit. Předměty jako matematika, fyzika, angličtina nebo chemie jdou, ale ty ve kterých se více píše, tak to zatím opravdu nezvládám. Třeba v dějepise ještě pořád nevím, jaké učivo bereme. V rámci jazyka je to stále lepší, ale hlavně bych měla sama hodně mluvit, což mi dělá docela problém. Ve škole se vůbec nesmí používat mobilní telefony (ani o přestávce), což je pro mě docela nevýhoda, jelikož si nemůžu nic přeložit a listování slovníkem trvá moc dlouho.

Díky a přeji hodně štěstí. 
Stanislav Kučera

Výsledky Kateřiny ČECHOVÉ v německé Regionallize najdete zde. Ve stejné soutěži hrají ještě další české hráčky - Martina ŠTIKOVÁ, Petra ZÝKOVÁ nebo Ivana PELCMANOVÁ, která ještě v loňském roce nastupovala v dresu extraligového SK Dobré.Komentáře: 0

Zanechat komentář