Pinčesobchod
Prostor pro Kateřinu Pěnkavovou
Kategorie: Rozhovory / 07 Říjena 2015
Kateřina Pěnkavová / foto František Zálewský
Zobrazení: 3055
Komentáře: 8

Osmadvacetiletá Kateřina PĚNKAVOVÁ je už přes čtyři roky hlavní oporou mistrovského Hodonína. V loňské sezóně prohrála jediný zápas a dovedla Hodonín k obhajobě titulu. Zúčastnila se i světového šampionátu v čínském Sučou a ke konci srpna se představila na Czech Open v Olomouci. Podívat se měla i na evropský šampionát do ruského Jekatěrinburgu, ale nakonec se nominace vzdala.

1. Hodonín získal pro nový ročník nejvyšší ženské soutěže významnou posilu z polského Tarnobrzegu, a to Renátu Štrbíkovou. Takže pro letošní sezónu je asi cíl jasný.

Ano, cíl je jasný, obhájit titul a také ale konkurovat evropským týmům v ETTU Cupu.

2. Jak se těšíš na letošní sezónu a jak si pochvaluješ podmínky, atmosféru a zázemí v Hodoníně?

Na sezónu se těším. Jak s Renčou, tak i s Lenkou Harabaszovou se dobře známe, protože jsme společně působily v reprezentaci a také se každý den potkáváme na tréninku v Havířově. Bude to fajn sezóna. S holkama jsme dobrá parta, tak věřím, že to bude znát i na výsledcích družstva.

Pro mě jsou podmínky a zázemí v Hodoníně super. Celý klub společně s fanoušky umí vytvořit nezapomenutelnou atmosféru, ve které se dobře hraje a vždy se moc těším, jak opět zazní bubny a fanouškové zpívají.

3. Koho považuješ za největšího soupeře?

Každý rok je největším konkurentem Břeclav a to platí i pro letošní sezónu.4. Jak by jsi zhodnotila úroveň české extraligy za dobu tvého působení v Hodoníně? Který rok byl z tvého hlediska nejpovedenější?

V předešlých letech jsem hrála 2. Bundesligu v německém Schwabhausenu a také 1. Bundesligu v Rakousku za Linz. S porovnáním se zahraničím, je určitě úroveň české extraligy nižší, ale s Hodonínem hrajeme ještě každý rok Superligu a ETTU Cup, k tomu zápasy za reprezentaci, takže nemám nouzi o kvalitní zápasy. Určitě nejpovedenější byl rok 2014, kdy jsme s Hodonínem vyhrály Český pohár, byly jsme v semifinále ETTU Cupu a po velkém boji jsme získaly titul Mistra ČR v Extralize.

5. Neuvažuješ znovu o zahraničním angažmá?
Momentálně o zahraničním angažmá neuvažuji, protože v Hodoníně jsem naprosto spokojená.

6. Teď tedy otázka, která asi řadě lidí vrtá hlavou. Z jakých důvodů ses rozhodla nejet na letošní ME a jak to vidíš se svým dalším působením v reprezentaci?
Rozhodnutí bylo pro mě velmi těžké, protože reprezentuji již od kadetek. Poprvé jsem se zúčastnila MEJ v Terni již v roce 2001 a o dva roky později jsem hrála MS dospělých v Paříži. Je složité vyjádřit důvod v pár větách, protože mé rozhodnutí nebylo ze dne na den. Vedlo k tomu spoustu důvodů a věcí. Pokud bych to měla shrnout, rozhodla jsem jsem se tak, protože mě už delší dobu demotivuje dění kolem reprezentace a také nezájem trenéra vůči mně. Chci si na nějaký čas odpočinout, nabrat energii, sílu a motivaci do mého případného dalšího působení u reprezentace. Momentálně ale reprezentovat nebudu a uvidí se teprve časem, jak to bude dál.

7. A otázka navazující: Jak to vidíš se svým působením v Havířově?
Do Havířova jsem se nastěhovala v březnu 2013 kvůli tréninkovým možnostem. Chtěla jsem se ještě posunout a zlepšit. Jsem ráda, že jsem ten krok udělala, protože na sobě vidím, že jsem se zlepšila a hraji líp. Před dvěma týdny jsem se ale rozhodla, že se přestěhuji do Hodonína za přítelem, takže mé působení v Havířově v prosinci končí a od ledna budu žít a trénovat v Hodoníně. Ale určitě bych chtěla do Havířova stále dojíždět na tréninky. Alespoň jednou za měsíc na týden.

8. Relativně nedávno jsi získala trenérskou licenci A. Znamená to tedy, že by ses chtěla uplatnit jako trenérka, podobně jako třeba taťka?
Ano, minulý rok jsem dokončila studium trenérské školy na FTVS a získala trenérskou licenci A. Určitě bych se chtěla uplatnit jako trenérka, ale zatím mě spíš láká práce s malými dětmi - začátečníky. Možná časem budu chtít zkusit trenérskou činnost u reprezentace.

Foto: František ZÁLEWSKÝKomentáře: 8

Honza napsal:
07 Říjena 2015
IP: 46.171.130.*
Že by měl p.KRPEC nadbytek takto kvalitních hráček? Nechme se překvapit, co za tím jeho NEZÁJMEM bude.

.. napsal:
08 Říjena 2015
IP: 193.179.220.*
Tady se alespoň člověk doví i věci, které pro oficiální stránky svazu nejsou zřejmě moc pozitivní.

ozák napsal:
08 Říjena 2015
IP: 109.202.81.*
Souhlas. Ale nic konkrétního jsme se ale zase nedozvěděli...

hracka napsal:
08 Říjena 2015
IP: 89.177.226.*
Tak konecne jsme se aspon neco dozvedeli, svaz mlci...

hráč napsal:
08 Říjena 2015
IP: 84.244.117.*
...a mlčet bude.Jen je smutné, že nechali odejít poctivou, cílevědomou a bezproblémovou hráčku.Myslím, že to pro ní nebylo vůbec jednoduché.Krpec na takovém místě, nemá co dělat.Do ping pongu se vrátil po letech, protože neměl uplatnění jinde a teď to takhle vypadá.Štrbíková si jde při zápase raději pro radu k Vacenovský, protože Krpec jí nemá co poradit.(Většina z nás to viděla právě na ME v Jekatěrinburgu).Je to ostuda ...

Zdeněk Chovančí napsal:
08 Říjena 2015
IP: 93.185.11.*
Je pravdou, že nedávné odvolání státních trenérů Demka a Cecavy bez zdůvodnění má negativní vliv i na hráče. Když ani bývalí státní trenéři neměli jistotu a klid pro svou solidní práci, jak hráči mají mít jistotu spravedlivého zařazování na nominace turnajů ITTF. Snižuje se tak motivace hráčů na tréninkovém úsilí! Mistr ČR Širůček nenominován na MS atd.
Kateřina je silná osobnost a jistě své možnosti bude moct v reprezentaci i jako trenér A uplatnit. Držím Ti palce, protože vím, že umíš.

bingo napsal:
10 Říjena 2015
IP: 90.181.106.*
..nechci popírat možnost kritizovat trenéra. Ale Kačka by také měla dodat,že P.Krpec měl velký podíl na tom, kam až dospěla. A co se týče P.Krpce-je to trenér,který se staral o oddíl,juniorskou reprezentaci(a to úspěšně) a byl i trenérem dospělé reprezentace. I v době"pinčesového"klidu byl aktivní-mimochodem vedl na republikových soutěžích i Kačku. Ojeho schopnostech nepochybuji.

Ondra napsal:
12 Říjena 2015
IP: 195.176.111.*
Nevzdavej se reprezentace kvuli trenerovi! Hrajes za Cesko, ne za trenera! Hodne stesti.

Zanechat komentář