Pinčesobchod
Ve finském Tampere se uskuteční Mistrovství Evropy veteránů
Kategorie: Zahraničí / 26 Června 2015

Evropský šampionát veteránů bude probíhat v zemi tisíců jezer od 29.6. do 4.7. 2015. Do Finska tak zamíří bezmála téměř dva tisíce hráčů různých věkových kategorií. Za Českou republiku je přihlášeno celkem 96 reprezentantů.

Před dvěma lety vybojovali čeští hráči na Mistrovství Evropy veteránů v Brémách celkem 11 medailí, z toho 3 zlaté. Hned dva zlaté kovy získali veteráni v kategorii nad 85 let. V mužském singlu zvítězil Lumír RUZHA, který se tak letos pokusí titul obhájit. Ruzha navíc přidal další zlato i ve čtyřhře s Němcem Ernstem Junkerem. Ve finském Tampere ale bude startovat po boku Oldřicha FIALY, který bude rovněž patřit k medailovým aspirantům i ve dvouhře. Mezi ženami Ruzhu ve stejné věkové skupině napodobila Eliška KREJČOVÁ.

V kategorii nad 65 let se určitě mezi favority bude řadit Miloš MATĚJÍČEK. - stříbrný medailista z brémského šampionátu. Ve čtyřhře bude Matějíček usilovat o co nejlepší umístění společně s Karlem SEKANINOU. Také Petr POLÁK se mezi veterány nad 60 let pokusí napodobit bronzový úspěch z Brém, kdy po boku Angličana Nigela Eckersleye dokráčel mezi čtyři nejlepší páry. Totéž se podařilo i Jane FOJTÍKOVÉ a Evě DUFKOVÉ v kategorii nad 40 let. Letos však obě hráčky budou nastupovat ve věkově vyšší kategorii. V Tampere nebude chybět ani bývalý reprezentační trenér žen Miroslav CECAVA, jenž ve čtyřhře nastoupí se svým tradičním partnerem - Jiřím VOJTKEM. 

Více podrobností zdeKomentáře: 0

Zanechat komentář